فیشیال

کاربرد اتوی صورت و موارد مصرف خانگی آن

اتوی صورت دستگاهی غیر تهاجمی در حوزه زیبایی و سلامت پوست است که با کاربرد آن بدون نیاز به عمل جراحی، لیزر یا پیلینگ، به پوستی درخشان و سفید خواهید رسید. این فناوری شما را از کاربرد مواد شیمیایی و تزریق و

بوتاکس بي‌نیاز می‌کند.

امروزه این دستگاه به هر دو صورت خانگی و سالنی قابل استفاده بوده و به جوانسازی و طراوت پوست کمک مي‌کند. علاوه بر صورت نواحی گردن و سینه نیز با این روش لیفت، سفت و صاف شده و توسط امواج صوتی بسیار بالایی که

تولید می‌شود، به رفع چین و چروک و شفاف نمودن پوست کمک شایانی می‌کند.

در نوشتار پیش رو به این موارد و معرفی اتوی صورت می‌پردازیم.

تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اتوی صورت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اتوی صورت از تجهیزات آرایشی و بهداشتی با شیوه کاربرد غیرتهاجمی است که بدون نیاز به عمل جراحی و با خواص آبرسانی، ضمن از بین بردن چروک‌ها و صاف کردن نواحی صورت و گردن باعث بازسازی و ترمیم پوست می‌شود. این

دستگاه که در واقع نوعی سیستم اولتراسونیک است با نام درمااف اولتراسونیک نیز شناخته می‌شود.

اما کدام مزایا در این وسیله باعث اقبال بالای کاربران و کلینیک‌های آرایشی نسبت به آن شده است؟

برخی از این مزایا عبارتند از:

افزایش فرایندهای جریان خون و کلاژن سازی: این مزایا در مجموع به دفع سلول‌های پیر و مرده و جوان‌سازی پوست منجر شده و به طراوت و تازگی آنها مي‌انجامد. فرایندی که تاثیر بالایی در جوانسازی پوست و بازگرداندن حالت طراوت و

تازگی به آن دارد.

لیفت و سفت کردن پوست و جلوگیری از افتادگی: با استفاده از اتوی صورت از شل و آویزان شدن پوست جلوگیری شده و از پیری زودرس در بخش‌های مختلف جلوگیری می‌شود.

لایه‌برداری به روش اولتراسونیک: این دستگاه با رفع سلول‌های مرده به روش لایه برداری فضای پوست را برای ظهور سلول‌های تازه و جوانسازی فراهم می‌کند. این عمل هم‌چنین به رفع مشکلات پوست در لایه‌های مختلف منتهی شده و بیماری‌های سطحی پوست را رفع می‌کند.

مهیا کردن پوست برای جذب بهتر مواد مغذی: یکی از ویژگی‌های استفاده از دستگاه اتو صورت، آماده کردن پوست برای تغذیه بهتر و جذب مواد لازم برای پوست است. پاک شدن سطح و باز شدن منافذ تنفسی و تغذیه پوست کمک بزرگی به جذب ویتامین‌ها می‌کند. لایه‌های مختلف درم و اپی‌درم با این روش باز شده و مواد مغذی لازم برای پوست را جذب می‌کنند و مراحل رشد سلول‌های این بخش با افزایش جدی به طراوت آن کمک می‌کنند.

هم چنین انواع کرم و لوسیون مصرفی بر روی پوست از این طریق بهتر جذب شده و تاثیرات مثبت آنها بهتر دیده می‌شود.

تاثیرات ماندگار: یکی از مزایای کاربردی و ویژگی‌های مثبت در کاربرد این وسیله، دوام و ماندگاری طولانی تاثیراتی است که در اثر کاربرد آن به‌وجود می‌آید.

رفع انواع لکه، جوش و آکنه: با استفاده از اتو صورت درما اف، لکه‌های پوستی از بین رفته و جوش و آکنه نیز از میان برداشته می‌شوند. به این ترتیب بسیاری از افراد برای پاکسازی پوست و صاف و درخشان شدن آن از این روش استفاده می‌کنند.

از اتوی صورت در چه مواردی نباید استفاده کرد؟

در کنار مزایای فراوان و کاربردهای کلینیکی اتوی صورت، با موارد منع مصرف نیز روبرو هستیم. در برخی نقاط پوست، به‌دلیل وجود عروق و غدد حساس و کلیدی، نباید از این دستگاه استفاده نمود. بخش‌های داخلی بدن مانند بین سینه ها از این موارد هستند که منع استفاده از اتوی صورت در آنها جدی است. هم‌چنین در بیماران قلبی و بانوان باردار استفاده از این وسیله پیشنهاد نمی‌شود.

نواحی دارای عفونت و زخم‌های باز، داخل دهان و بینی و نیز بخش‌هایی از بدن که جای اعمال جراحی باز هستند نیز، با ممنوعیت استفاده از این وسیله همراه هستند.

غیر از این موارد و زمان‌هایی که بنابر تاکید پزشکی کاربرد اتو صورت ممنوع است، در سایر موارد کاربرد این وسیله با موفقیت در عملکرد و استقبال خوب از طرف کاربران روبروست.

در مورد قیمت اتوی صورت هم باید تاکید کرد که نمونه های متنوع از این محصول در برندهای گوناگون تولید و به بازار محصولات و تجهیزات‌ آرایشی عرضه می‌شود که به لحاظ قیمت به‌ویژه در بخش خانگی و سالنی با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارند.

اتو صورت برای چه افرادی قابل استفاده است؟

در سنین بین ۲۵ تا ۶۰ سالگی که پوست و سلول‌های آن در حال رشد و نمو هستند، کاربرد اتوی صورت برای همه، بجز ماردی که منع آنها مرور شد کاربردی و مفید است. کاربران خانم و آقا مي‌توانند به‌شکل حرفه‌ای از این وسیله در خانه یا کلینیک پوست استفاده کنند.

اما لازم است به این نکات در مورد دستگاه نامبرده دقت داشته باشند:

  • این دسستگاه قابل شستشو نیست.
  • تعداد دفعات و مدت زمان استفاده از این دستگاه بسته به نوع پوست و با نظر کارشناس تعیین می‌شود.
  • استفاده از این دستگاه برای پوست‌های چرب به مدت ۳ تا ۵ دقیقه و یک تا ۲ بار در روز، پوست‌های ترکیبی ۱ بار در روز به مدت ۲ تا ۳ دقیقه و برای پوست‌های خشک و شکننده مدت ۱ تا ۲ دقیقه و دو روز در میان قابل استفاده است.

سخن پایانی…

استفاده از تجهیزات آرایشی نظیر اتوی صورت برای کاربرانی که به پوستی صاف و شفاف فکر می‌کنند از مزایای زیادی برخوردار است. از صاف و زیباتر شدن پوست تا رفع لکه و جوش‌های ظاهر شده روی سطح پوست بخشی از این مزیت‌ها هستند. به‌علاوه باز شدن منافذ پوستی و رفع چربی و پاکسازی عمیق پوست در این روش با مزایای سلامتی برای کاربران همراه است.

هر دو روش خانگی و کلینیکی دراستفاده از این وسیله باید با رعایت اصول زمان بندی و با توجه به جنس پوست و ملاحظات پزشکی و سلامتی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.