هایفو

معرفی دستگاه هایفو، عملکرد و کاربرد آن

دستگاه هایفو با استفاده از امواج فراصوت و با تمرکز بر لایه‌های زیر سطحی پوست کار می‌کند. خلاصه هدف از به‌کارگیری این دستگاه، انجام عمل هایفوتراپی تحریک این لایه‌ها به‌منظور تولید کلاژن و سفت کردن پوست است.

عملکردی که به جوان‌سازی پوست و رفع و پیشگیری از چروک‌های موجود منجر می‌شود.

این فرایند پیچیده با طی مراحل و عملیات خاصی انجام می‌شود که نتیجه آن تغییر عمده در پوست و سفت و جوان شدن آن است.

در مطلب پیش رو ضمن بررسی این موضوع می‌خوانیم:

  • دستگاه هایفو و عملکرد آن…
  • قیمت دستگاه هایفو چند کاره، از خانگی تا سالنی!
  • هایفو بر روی کدام بخش‌های صورت بیشتر موثر است؟

با ما همراه باشید.

دستگاه هایفو و جوان‌سازی پوست…

بدن انسان دستگاهی بسیار پیچیده با عملکرد شگفت‌انگیز است. در هر بخش از بدن از جمله پوست عوامل زیادی دست اندرکارند تا ضمن حفظ سلامتی و شادابی، از زیبایی پوست هم حفاظت کنند.

با گذشت سن و در اثر عوامل گوناگون، لایه‌های مختلف پوست تحت‌تاثبر قرار گرفته و سفتی و طراوت خود را از دست می‌دهند.

عملکرد دستگاه هایفو در تحریک کلاژن و محکم کردن پوست، طراوت و شادابی را به پوست بازگردانده و با رفع چروک‌های ریز تا حد امکان جوانی پوست نگه می‌دارد.

اما این کار چگونه انجام می‌شود؟

در ادامه مطلب با ما همراه بمانید تا به این موضوع بپردازیم.

دستگاه هایفو چیست و چگونه عمل می‌کند؟

کلاژن اصلی‌ترین ماده برای حفظ طراوت و یکپارچگی پوست است که توسط سلول‌های لایه‌ زیرسطحی پوست ترشح می‌شود. با افزایش مقدار کلاژن، سطح پوست صاف، براق و سفت می‌شود و از بروز چروک‌های ریز و درشت جلوگیری

می‌شود. فرایندی که بدن به‌طور طبیعی دنبال کرده و با آن به بازسازی سلول‌های پوست اقدام می‌کند.

اما در سنین بالاتر که این روند ضعیف شده و تولید کلاژن به‌طرز محسوسی کاهش می‌يابد نیاز به استفاده از دستگاه هایفو بیشتر احساس می‌شود.

برای کشیده و صاف شدن پوست در این حالت، جراحان پیشنهاد لیفت و جراحی کشیدن پوست را می‌دهند.

عملیات هایفو بدون نیاز به جراحی، لایه‌های مختلف پوست را تحت‌تاثیر قرار داده و با افزایش کلاژن وضعیت آن را تغییر می‌دهد.

سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی یا (SMAS) لایه‌ای از بافت پوست است که طی عمل لیفتینگ کشیده شده و با تحریک آن تولید کلاژن افزایش می‌یابد.

در عمل هایفوتراپی با گرم کردن این لایه و تحریک آن جهت تولید کلاژن، لیفت فوری پوست انجام شده و با تداوم این عملکرد، طی ماه‌های بعدی (بین ۲ تا ۳ ماه) روند تولید کلاژن و بهبود پوست کماکان ادامه داشته و منجربه جوان‌سازی پوست می‌گردد.

این عملیات بر روی لایه درم تحتانی که بالای لایه SMAS قرار دارد نیز تاثیر داشته و خاصیت الاستیسه آن را افزایش می‌دهد. عملی که کشسانی پوست را بیشتر و از شکستن و چروک‌های ریز پوستی جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

تولید کلاژن و الاستینن توسط اولتراسوند با هایفو در لایه درم بالایی نیز موجب بسته شدن منافذ پوست شده و ضمن صاف و یکدست کردن سطح پوست، به بهبود چروک‌های پوستی کمک شایانی می‌کند.

هایفو در کدام بخش‌های بدن انجام می‌شود؟

بیشترین کاربرد دستگاه هایفو برای جوان‌سازی پوست در صورت و نواحی گردن، پیشانی و صورت انجام گرفته و با استقبال خوبی از طرف کاربران روبروست. ارزش این عملیات در دست نخورده ماندن پوست و بی‌نیازی از اجرای جراحی باز است که به‌ویژه در ناحیه صورت از اهمیت بالایی برخوردار است.

انرژی پرتوهای حاصل از کار با این دستگاه آنقدر بالا نیست که به نفوذ عمقی بینجامد و پوست را دچار سوختگی کند. کانون تلاقی این امواج در عمق ۵/۱ تا ۵/۴ میلیمتری پوست بوده و برخورد امواج اولتراسوند در این ناحیه به تشدید

قدرت آنها می‌انجامد. حرارت تولید شده از این برخورد باعث انعقاد الیاف کلاژن شده و سلول‌های آن ناحیه را یکپارچه و سفت می‌کند.

این روش غیرتهاجمی بوده و برای چربی‌سوزی در این نواحی نیز کاربردی بوده و لایه‌های چربی سلولی را نکروز نموده و باعث حذف چربی‌های اضافه و مشکل‌ساز در نواحی مختلف صورت می‌شود.

نتایج این کار که بلافاصله بعد از هایفوتراپی ظاهر شده و از ۶ ماه تا ۳ سال پس از آن قابل مشاهده است. اما برای دیده شدن آثار کامل این عملکرد گاهی تا ۳ ماه زمان نیاز است.

بیشترین نواحی صورت که تحت‌تاثیر هایفو قرار می‌گیرند…

با آنکه تاثیرات دستگاه هایفو در همه بخش‌های صورت قابل مشاهده است، اما به‌طور اختصاصی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • ابروها: با هایفوتراپی ابروها لیفت شده و به سمت بالا کشیده می‌شوند.
  • گونه‌ها: از مهم‌ترین عملکردهای دستگاه نامبرده لیفت گونه‌هاست.
  • زیر چانه: این ناحیه پس از کار با دستگاه هایفو از حالت افتادگی خارج شده و مرتب می‌شود.
  • رفع غبغب: با این روش غبغب از بین می‌رود.
  • کناره‌های خارجی چشم: چروک‌های این ناحیه با استفاده از دستگاه هایفو محو می‌شوند.
  • پلک بالا: رفع افتادگی پلک از اصلی‌ترین تاثیرات مشهود هایفو است.

لازم به یادآوری است در افتادگی‌های خفیف یک جلسه و برای مواردی که به لیفت بیشتر نیاز دارند تکرار در هر ۶ ماه کافیست. این فناوری بدون هیچ‌گونه عوارض جانبی و ظاهری بر روی پوست موفق عمل می‌کند.

موارد منع کاربرد آن نیز به بانوان باردار، افراد مبتلا به بیماری صرع، دارندگان پروتز‌های فلزی و استنت‌های قلبی و افرادی که در ناحیه صورت زخم یا تبخال دارند محدود بوده و سایرین می‌توانند از آن استفاده نمایند.

و در پایان…، از قیمت دستگاه هایفو بیشتر بدانیم!

تنوع در قیمت دستگاه هایفو در برندها و میزان عملکرد آن مشاهده می‌شود که به نمونه‌های دستگاه هایفو خانگی و مناسب سالن مربوط است.

با توجه به تقاضای زیاد برای خرید دستگاه هایفو، انواع مینی هایفو و نمونه‌های مناسب برای سالن آرایش و خانگی به مشتریان عرضه می‌شود. تنوع موجود در قیمت دستگاه هایفو تهیه آن را در سطوح مختلف و با توان خرید گوناگون میسر نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.